تبلیغات
دنیای این روزای من - معجزه انگبین و دارچین
سه شنبه 18 خرداد 1389

معجزه انگبین و دارچین

   نوشته شده توسط: نادر    نوع مطلب :تغذیه سالم ،

واژه زیبا و اصیل انگبین كه عرب آنرا عسل مینامد و متأسفانه ما پارسیان نیز آنرا به واژه عربی آن میشناسیم، زیرا كه میتوان گفت تقریبا" در بیشتر مناطق عربستان اصلا" چنین محصولی تولید نمیشود و عربها بعد از حمله عرب به ایران با آن آشنا شدند و نامش را عسل نامیدند وما نیز نام محصول خودمان را با واژه و گویش آنان میشناسیم.

گذشتگان آن را مظهر پاکی و خلوص و نشانه قدرت می دانستند و در یونان و روم باستان نیز مظهر برکت، عشق و زیبایی بود و مالیات خود را براساس آن می پرداختند. زنبور برای تهیه انگبین، شهد گل های مختلف را جمع آوری می کند. جالب است بدانید برای تولید هر کیلوگرم انگبین، زنبور باید 2 میلیون بار روی گل ها بنشیند و شهد آن ها را جمع آوری کند. بنابراین تهیه انگبین، کار بسیار دشواری است و هر زنبوردر طول عمر 6 تا 8 هفته ای خود تنها یک قاشق مرباخوری از آن را تهیه می کند.


در کندوی زنبور نوعی انگبین نیز برای تغذیه ملکه تهیه می شود که آنرا " اکسیر طول عمر" می نامند. از آن جا که انگبین از شهد گل های مختلف تهیه می شود رنگ آن بستگی به گلی دارد که زنبور از آن تغذیه کرده است گذشته از آن شرایط آب و هوایی و جغرافیایی نیز در رنگ و بوی انگبین تاثیر دارد. انگبین با وجود شیرین بودن اگر به مقدار معینی مصرف شود، برای هر نوع بیماری از جمله دیابت موثر است.. 

بقیه در ادامه مطلب 

فایده دارویی انگبین و دارچین:


١ . درمان بیماری قلبی :

 مخلوطی از انگبین و پودر دارچین را تهیه کنید و به جای مربا روی نان قرار دهید و به طور منظم در وعده صبحانه صرف کنید. این روش در کاهش کلسترول، جلوگیری از بروز حمله قلبی، تنفس راحت و تقویت ضربان قلب موثر است. بیماران مبتلا به حمله قلبی نیز با مصرف روزانه این مخلوط از حمله قلبی بعدی درامان خواهند بود. بررسی روی سالمندان در آمریکا و کانادا نشان داده است، با بالا رفتن سن شاهرگ های حیاتی و سیاهرگ ها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد. انگبین و دارچین به شاهرگ ها و سیاهرگ ها قدرتی تازه می بخشد.

 

٢ . از بین بردن اثر خارش نیش های حشرات :

مخلوطی از یک سهم انگبین، ٢ سهم آب ولرم و یک قاشق چای خوری پودر دارچین را روی قسمتی از بدن که احساس خارش می کنید، قرار دهید خارش و درد در عرض یک یا ٢ دقیقه فروکش خواهد کرد.


٣ . درمان التهاب مفصل (آرتریت) :

 روزانه، یک وعده صبح و یک وعده شب، مخلوطی از یک فنجان آب گرم، ٢ قاشق چای خوری انگبین و یک قاشق چای خوری پودر دارچین مصرف شود. این مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتریت های مزمن را نیز درمان می کند. بررسی های اخیر روی ٢٠٠ بیماری که قبل از صرف صبحانه از این مخلوط استفاده کردند نشان داد، ٧٣ نفر از آنان در عرض یک هفته کاملا از درد رهایی پیدا کردند و پس از یک ماه بیشتر افرادی که قادر به راه رفتن یا حرکت نبودند، بدون احساس هیچ دردی توانایی راه رفتن و تحرک خود را به دست آوردند.


٤ . جلوگیری از ریزش مو :

قبل از دوش گرفتن مخلوطی از مقداری روغن زیتون داغ، یک قاشق چای خوری انگبین و یک قاشق پودر دارچین را به مدت ٥ تا ١٥ دقیقه روی سر قرار دهید و سپس آن را بشویید.


٥ . از بین بردن عفونت مثانه :

٢ قاشق غذاخوری انگبین به همراه یک قاشق چای خوری پودر دارچین را با مقداری آب ولرم حل کنید و آن را بنوشید. این روش باعث می شود که میکروب های مثانه از بین برود.


٦ . درمان درد دندان :

مخلوطی از یک قاشق چای خوری پودردارچین و ٥ قاشق چای خوری انگبین تهیه کنید و روی دندان خراب بمالید. این عمل را ٣ بار در روز تکرار کنید تا درد تسکین یابد.


٧ . کاهش کلسترول :

٢ قاشق غذاخوری انگبین را با ٣ قاشق چای خوری پودر دارچین در یک لیوان چای حل کنید و بنوشید. این کار میزان کلسترول خون را طی ٢ ساعت به ١٠ درصد کاهش می دهد.


٨ . درمان سرماخوردگی :

 به مدت ٣ روز از مخلوط یک قاشق غذاخوری انگبین با یک چهارم قاشق چای خوری پودر دارچین استفاده کنید. این روش برای درمان سرفه مزمن و سرماخوردگی و سینوزیت به کار می رود.


٩ . درمان ناباروری :

برای برطرف کردن این مشکل، به مردان توصیه می شود ٢ قاشق غذاخوری انگبین را قبل از خواب میل کنند. در کشورهای چین، ژاپن و خاوردور که با مشکل ناباروری مواجه اند، در طول روز مخلوطی از مقداری پودر دارچین و یک دوم قاشق چای خوری انگبین را به طور مرتب روی لثه و داخل دهان خود قرار می دهند تا مخلوط حاصل از طریق بزاق وارد بدن شود. زوجی که مدت ١٤ سال بچه دار نمی شدند با شروع مصرف عسل و دارچین پس از مدت کوتاهی صاحب دوقلو شدند.

 

١٠ . درد معده :

 مصرف انگبین و پودر دارچین علاوه بر درمان درد و نفخ معده، زخم معده را نیز درمان می کند.


١١ . تقویت سیستم ایمنی :

 استفاده روزانه از انگبین و پودر دارچین سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و بدن را از حمله باکتری و ویروس محافظت می کند. دانشمندان دریافتند که انگبین دارای مقدار زیادی ویتامین و آهن است كه مصرف مداوم آن گلبول های سفید خون را تقویت می کند تا بتواند با باکتری ها و بیماری های ویروسی مقابله کند.


١٢ . برطرف کردن سوء هاضمه :

 قبل از هر وعده غذا، پودر دارچین را روی ٢ قاشق غذاخوری انگبین بریزید و میل کنید تا از ترشح اضافی اسید معده رهایی پیدا کنید زیرا این مخلوط غذاهای سنگین را به راحتی هضم می کند.


١٣ . جلوگیری از آنفلوآنزا :

دانشمندی در اسپانیا ثابت کرده که مخلوط انگبین و دارچین دارای مواد مفید طبیعی است که از میکروب های آنفلوآنزا و سرماخوردگی جلوگیری به عمل می آورد.


١٤ . افزایش طول عمر :

مصرف دائم و مرتب انگبین و پودر دارچین مانع پیری زودرس می شود. مخلوطی از ٤ قاشق چای خوری انگبین، یک قاشق چای خوری پودردارچین و ٣ فنجان آب گرم را با هم بجوشانید.. سپس مخلوط به دست آمده را ٣ الی ٤ بار در روز به مقدار یک چهارم فنجان میل کنید. این مخلوط علاوه بر طراوت بخشیدن و نرم نگه داشتن پوست از پیری زودرس نیز جلوگیری می کند.


١٥ .برطرف کردن جوش صورت :

 قبل از خواب مخلوط ٣ قاشق غذاخوری انگبین و ١ قاشق چای خوری دارچین را روی جوش ها قرار دهید و روز بعد با آب ولرم بشویید. تکرار روزانه این کار به مدت ٢ هفته، جوش ها را از بین می برد.


١٦ . درمان عفونت های پوستی :

 قرار دادن مخلوطی به مقدار مساوی از انگبین و پودر دارچین روی قسمت های مختلف پوست، عفونت های پوستی و اگزما را نیز درمان می کند.


١٧ . درمان سرطان :

تحقیقات جدید انجام گرفته در ژاپن و استرالیا نشان داده، سرطان های پیشرفته معده و استخوان به طور موفقیت آمیزی درمان شده است. بیماران مبتلا به این سرطان ها روزانه ٣ بار و به مدت ٣ ماه یک قاشق غذاخوری انگبین و یک قاشق چای خوری دارچین را مخلوط و مصرف می کردند.


١٨ . از بین بردن خستگی مفرط :

مصرف نصف قاشق غذاخوری انگبین و مقداری پودر دارچین در یک لیوان آب اول صبح و بعد از ظهر که بدن با افت نشاط روبه رو است طی یک هفته نیروی حیاتی بدن را افزایش می دهد.


١٩ . از بین بردن بوی بد دهان :

 شما می توانید پس از بیدار شدن از خواب با محلولی از یک قاشق چای خوری انگبین، مقداری پودر دارچین و آب گرم غرغره کنید تا در طول روز مشکل بوی بد دهان را نداشته باشید.


٢٠ . مشکل شنوایی :

 مصرف روزانه مقدار مساوی از انگبین و پودر دارچین در صبح و شب