تبلیغات
دنیای این روزای من - گل بهار نارنج
پنجشنبه 28 مرداد 1389

گل بهار نارنج

   نوشته شده توسط: مینا    نوع مطلب :تغذیه سالم ،

 

بهار نارنج داروی موثری بر ضد ناراحتی های عصبی است و به عنوان آرام کننده و ضد هیجانات دستگاه عصبی عمل می کند. سردردها و دل دردها را آرام می سازد و در بدخوابی ها و بی خوابی هایی که ریشه عصبی دارند وسردردهای میگرنی کاربرد دارد. علاوه بر اینها از این گیاه برای درمان دردهای عادت ماهانه زنان ، تقویت معده ، تقویت قلب و مغز ، تشویش تشنج و تپش نامنظم قلب و تحریکات عصبی و برعلیه حمله و غش استفاده می شود.

طریقه مصرف: برای موارد غش حمله تب دفع انگل هضم غذا و دردهای معده از خلال پوست نارنج استفاده می شود بدین صورت که بر روی پوست نارنج ماده ای سمی (شیمیایی و ضد حشره) وجود دارد که برای از میان بردن آن باید ابتدا پنیبه ای آغشته به الکل 90 درجه اغشته کنید و روی پوست نارنج را با ان پاک کنید سپس با اب گرم بشویید بعد پوست را به صورت خلال در آورده و برای مصرف شربت مربا و غذا و یا جوشانده از آن استفاده کنید .

مقدار یک قاشق غذاخوری از خلال پوست  نارنج را دریک لیوان آب جوش بریزید و به مدت ده دقیقه دم کنید سپس صاف کرده و با کمی عسل شیرین کنید و بنوشید.

چای بهار نارنج: برای رفع خستگی ، آرامش قلب و اعصاب و یک خواب خوش و آرام کافی است مقدار 5 تا 10 گرم از گل های بهار نارنج را در2 لیوان آب جوش به مدت 20 دقیقه دم کنید و سپس صاف کرده و با شکر سرخ یا عسل میل کنید.از گل های بهار نارنج برای معطر ساختن و تقویت چای معمولی نیز می توان استفاده کرد طریقه مصرف آن مثل چای شمعدانی عطری است.