تبلیغات
دنیای این روزای من - چای سیب
پنجشنبه 4 شهریور 1389

چای سیب

   نوشته شده توسط: مینا    نوع مطلب :تغذیه سالم ،

خواص درمانی : سیب دارای ویتامین ها انزیم ها و املاح مفیدی است که به عنوان تقویت کننده اعصاب و قلب شهرت دارد .نوشیدن چای سیب قبل از خواب باعث خوابی خوش و ارام می شود.

طرز تهیه : برای تهیه چای سیب از پوست سیب استفاده می شود. (پوست سیب آرام بخش اعصاب و مفرح قلب است) پوست همه سیب ها از لحاظ طبی دارای خواص مشابه هستند اما پوست سفید یا زرد لبنانی نوشیدنی معطر و خوش مزه تری می دهد.

برای 2 لیوان آب جوش یک مشت پوست سیب کافی است در صورت امکان اگر چند پر سیب تازه به آن اضافه شود و مدت 10 دقیقه دم بکشد نوشیدنی گوارا به وجود می اورد. حال آنرا صاف کنید و با کمی آب لیمو و 1قاشق چای خوری عسل میل کنید (اگر قبل از دم کردن پوست سیب را پودر کنید اثر درمانی آن به علت خروج انزیم ها و مواد مفید معدنی بیش تر می شود.)

چای برگ سیب : نوشیدنی آرام بخش برای سرما خوردگی

این چای در فصل سرما یک نوشیدنی آرام بخش برای افراد سرماخورده محسوب می شود مصرف چای برگ سیب قبل از خواب به عنوان یک آرام بخش خواب آور و در طی روز در چند نوبت برای افراد مبتلا به زکام و کسانی که به علت سرماخوردگی زیاد سرفه می کنند به منزله یک شربت آرام بخش است . برای تهیه چای برگ سیب مقدار 2 قاشق غذاخوری از برگ درخت سیب را که به صورت پودر درآورده اید با چند تکه سیب تازه در قوری بریزید و 2 لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و بگذارید ده دقیقه دم بکشد سپس صاف کرده با کمی لیمو و عسل میل کنید.